پیشنهاد هایی برای شما

جوراب یوگا و انواع آن

جوراب یوگا و انواع آن

حتما تاکنون شنیده‌اید که هر رشته ورزشی از جمله یوگا به تجهیزات و لوازم خاصی نیاز دارد. انواع جوراب یوگا از لوازم کاربردی یوگا است. رشته‌های ورزشی مختلف از جمله یوگا در کشور ما طرفداران زیادی دارد و افراد بسیار زیادی این ورزش را به صورت مدام انجام می‌دهند.

برای اینکه این رشته ورزشی را انجام دهید باید پیش از آن یک سری تجهیزات مهم را انتخاب و خریداری کنید که بتوانید عملکرد درست و مناسبی در حین ورزش داشته باشید و علاوه بر آن از ورزش لذت ببرید. از جمله تجهیزات و لوازم مهم این رشته ورزشی می‌توان به جوراب یوگا اشاره کرد.

امروزه انواع جوراب یوگا در بازار وجود دارند که برای شما ورزشکاران تهیه و تولید شده‌اند. در ادامه این مقاله با جوراب فانتزی همراه باشید تا شما را با این نوع از تجهیزات ورزشی آشنا کنیم.

 

جوراب یوگا چیست؟

در صورتی که تمایل داشته باشید ورزش یوگا را انجام دهید و یا مدت زمانی است این ورزش را شروع کرده‌اید حتما می‌دانید که جوراب یوگا از مهم‌ترین تجهیزات برای این ورزش به شمار می‌رود. جوراب یوگا در واقع نوعی جوراب است که برای انجام یوگا و به صورت اختصاصی تولید شده است و همچنین انواع مختلفی دارد.

انواع جوراب یوگا در بازار وجود دارند که از مواد نرم و انعطاف پذیر تولید شده‌اند تا در زمان انجام حرکات مختلف یوگا کف پای خود را به راحتی در مکان مورد نظر قرار دهید و البته استحکام و تعادل مناسبی داشته باشید.

 

جوراب یوگا و انواع آن

 

جوراب یوگا به صورت ویژه برای انجام تمرینات و انواع حرکات یوگا تولید شده است، عمدتا کفی چسبنده دارند و از لغزش پاها در زمان انجام تمرینات و حرکات مختلف یوگا جلوگیری می‌کنند. همچنین جوراب‌ یوگا عمدتا طراحی انگشتی دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا به صورت آزادانه انگشتان خود را حرکت دهید.

 

مزایای استفاده از جوراب یوگا

لازم است بدانید که استفاده از انواع جوراب یوگا برای انجام حرکات مختلف این رشته بسیار مفید و کاربردی هستند و در ادامه قصد داریم شما را با مزایای مختلف استفاده از این نوع تجهیزات آشنا کنیم.

 

ثبات و استحکام:

انواع جوراب یوگا از راه الگوها و طراحی‌های ویژه‌ای که در کف پا و سطح زیرین آن وجود دارد، موجب می‌شود پاهای شما ثبات و استحکام بیشتری داشته باشند. این ویژگی به خصوص در هنگام انجام حرکات ایستا این رشته ورزشی بسیار مفید و کاربردی است.

 

جذب کردن عرق:

لازم است بدانید که برخی از انواع جوراب یوگا قابلیت جذب کردن عرق دارند. این ویژگی می‌تواند به شما کمک کند تا پاهای خود را در زمان انجام حرکات و تمرینات مختلف یوگا خشک و خنک نگه‌دارید و البته از ایجاد لغزش‌ها و خستگی‌ پاها جلوگیری شود.

 

انعطاف‌پذیری:

برای ساخت و تهیه انواع جوراب یوگا عمدتا از مواد انعطاف‌پذیری استفاده می‌کنند که به پا این امکان را می‌دهند تا به صورت طبیعی حرکت کرده و همچنین آزادی حرکت کاملی را در طول تمرین در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

حمایت کردن از پا:

جوراب یوگا به طور کلی از پاها حمایت می‌کنند و از وارد شدن فشار ناخواسته جلوگیری می‌کند. این ویژگی می‌تواند باعث شود که در طی تمرینات خستگی شما کمتر شده و همچنین احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 

بهداشت پا:

به کار بردن جوراب‌های یوگا می‌توانند به تامین بهداشت پاها بسیار کمک کننده باشد. به عبارتی بهتر این جوراب‌ها می‌توانند از پاها در مقابل آسیب‌های مختلف از جمله اصطکاک و فشار محافظت کند و از ایجاد کالوس و یا آفتاب سوختگی در پا نیز جلوگیری می‌کند.

به طور کلی به کار بردن جوراب یوگا به شما کمک خواهد کرد تا در زمان انجام تمرینات یوگا راحتی عمل بیشتری داشته باشید از مزایای آن‌ها برای پاهای خود در طول تمرینات استفاده کنید.

 

انواع جوراب‌ یوگا

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم، امروزه انواع جوراب یوگا در بازار وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس ترجیح شخصی خود نوع مناسب را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه به برخی از معروف‌ترین انواع رایج جورا‌ب‌های یوگا اشاره خواهیم کرد:

 

جوراب‌ اکریلیک:

از جمله انواع جوراب یوگا می‌توان به جوراب‌ آکریلیک اشاره کرد. این نوع جوراب‌ها عمدتا دارای مواد ضخیم و الاستیک هستند که حمایت و گرمای بالایی به پاها می‌دهند. آکریلیک موجب می‌شود تا عرق به راحتی جذب شود و پاها را نیز خشک نگه‌دارد.

این جوراب‌ها به ویژه برای فصل‌های سرد سال و البته برای اشخاصی که سریع سرد می‌شوند بسیار مناسب هستند.

 

جوراب‌ ضد لغزش:

این جوراب‌ها الگوی ضد لغزش در کف پا دارند و از جمله انواع جوراب یوگا هستند که از لغزش ورزشکار و سقوط وی در زمان انجام تمرین جلوگیری نمایند. این نوع جوراب همچنین استحکام و ثبات بسیار زیادی در زمان اجرای حرکات یوگا به شما می‌دهند و عمدتا از مواد نرم و انعطاف پذیری ساخته می‌شوند.

 

جوراب یوگا و انواع آن

 

 

جوراب‌ پنبه‌ای:

جوراب‌های پنبه‌ای عمدتا از انواع جوراب یوگا هستند که از مواد طبیعی مانند پنبه ساخته شده‌اند که دارای خنکی و تنفس پذیری بالایی هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند به خوبی عرق پاها را جذب کنند و آن‌ها را خشک و خنک نگه‌دارند.

این نوع جوراب‌ها همچنین برای فصول گرم سال و البته برای اشخاصی که به طبیعت خنک پوست حساسی دارند بسیار مناسب به شمار می‌روند.

 

جوراب‌های نرم و لمسه‌دار:

نوعی دیگر از انواع جوراب یوگا به نام جوراب‌های نرم و لمسه‌دار معروف هستند که از مواد لطیف و نرمی تهیه شده‌اند و به پاهای شما احساس راحتی که نرمی می‌دهند. آن‌ها همچنین الگوهای خاصی ندارند و به شما این امکان را می‌دهند تا حرکات آزادی در یوگا انجام دهید.

 

جوراب‌های پنبه و آنتی باکتریال:

نوعی دیگر از جوراب‌های یوگا از پنبه‌ای ساخته می‌شوند که خاصیت ضد باکتریایی دارد. آن‌ها می‌توانند از بوی نامطبوع و همچنین رشد باکتری‌ها در پاها جلوگیری کنند.

علاوه بر این پس از اقدام به خرید جوراب یوگا باید با انواع آن آشنایی پیدا کنید لازم است که اندازه مناسب خود را نیز به درستی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به درستی بر روی پاهای شما قرار می‌گیرند. به همین دلیل در ادامه این مقاله شما را با نکات مهمی در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

 

نکات مهم خرید جوراب‌های یوگا

جنس جوراب:

اولین و مهم‌ترین نکته در مورد خرید انواع جوراب یوگا به جنس آن مربوط می‌شود. عمدتا جوراب‌های یوگا دارای جنس نخی و کشسان هستند. با این وجود شما می‌توانید در بازار ایران به راحتی جوراب یوگا مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنید.

فقط این نکته مهم را در نظر بگیرید که جنس جوراب‌های مورد نظرتان از هر نوعی که باشد باید حتما ضد حساسیت، ضد بو و دارای قابلیت جذب بالای تعرق پاهایتان باشد.

 

اندازه جوراب:

در زمان خرید با انواع جوراب یوگا در سایزهای مختلف مواجه خواهید شد که دقت برای انتخاب سایز دقیق اهمیت زیادی دارد.

البته این نکته را نیز لازم است ذکر کنیم که بسیاری از تولید کننده‌ها عمدتا این نوع جورا‌ب‌ها را به صورت فری سایز طراحی و تولید می‌کنند که شما بتوانید با کمک بندهای موجود بر روی آن‌ها به راحتی جوراب‌ها را به سایز خود تبدیل و استفاده کنید.

این نوع جوراب‌ها به شکل انگشت‌دار طراحی می‌شوند ‌که برخی از آن‌ها در قسمت انگشتی به شکل سر پوشیده و برخی دیگر به شکل سر باز تولید می‌شوند که مدل نوع دوم دارای فروش و محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به نوع اول هستند.

 

انتخاب رنگ و طرح:

لازم است به این نکته اشاره کنیم که انواع جوراب یوگا در رنگ و طرح‌های مختلفی نیز تولید می‌شوند که انتخاب رنگ و طرح به شما بستگی دارد. با این وجود توصیه می‌شود در زمان خرید این نوع جوراب‌ها حتما به تناسب رنگی و طرحی که بتوانید آن را با لباس‌های ورزشی خود ست کنید.

 

طراحی کف جوراب:

کف جوراب‌هاب یوگا عمدتا دارای یک‌سری دانه‌های پلاستیکی و یا به عبارتی بهتر استپ‌های پلاستیکی دارد که از لیز خوردن و لغزش پاهای شما در طول تمرینات یوگا جلوگیری کنند. توجه کردن به کیفیت این استپ‌ها و همچنین تعداد آن‌ها در کف انواع جوراب یوگا از جمله نکات مهمی است که باید در زمان خرید به آن‌ها توجه کنید.

 

سخن پایانی

تجهیزات ورزشی امروزه اهمیت بسیار زیادی برای داشتن عملکرد بهتر در طول ورزش دارند و به همین دلیل امروزه ورزشکاران توجه ویژه‌ای برای خرید این تجهیزات می‌کنند. به همین دلیل در این مقاله سعی بر این بود که شما را با انواع جوراب یوگا آشنا کنیم.

این جوراب‌ها دارای انواع و طرح‌های مختلفی هستند که در این مطلب آن‌ها را برای شما معرفی کردیم و علاوه بر آن نکات خرید مهمی در این زمینه نیز برای شما شرح داده‌ایم. امیدوارم که مقاله برای شما مفید و کمک کننده باشد.

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 16

مطالب منتخب سردبیر